https://www.traditionrolex.com/36
Kdo dělá ty fantastické cheesecaky, dorty a košíčky? | Milano Brno
https://www.traditionrolex.com/36
  Košík je prázdný / 0 Kč

Kdo dělá ty fantastické cheesecaky, dorty a košíčky?

Každý týden pro vás máme nějakou sladkou tečku v podobě dezertu. Kromě tiramisu, které je naším dílem, pro nás tyto dobroty připravuje jedna šikovná osoba.

Kdo dělá ty fantastické cheesecaky, dorty a košíčky?

Často se ptáte, odkud máme ty skvělé cheesecaky a dorty všech možných příchutí. 

Jsou od Kláry, mojí kamarádky Kláry z DoRtu. Jsme spolužačky z "hotelovky". Už ve škole mi Klára nakreslila (foťáky asi ještě nebyly nebo co) obrázky do praktické části maturitní práce pod názvem "Předkrmy pro slavnostní příležitost". Nádherně vybarvila  broskev s kuřecím salátem, hermelín s ořechovou náplní a i tu ukrutně módní šunkovou rolku s křenem. Výtvarný talent projevovala už tehdy. No je to opravdu už hodně dávno.. Potom se naše cesty na delší dobu rozdělily.

Já jsem pokračovala dál ve studiu a Klára už začala s rodinnými povinnostmi. Má tři překrásné pomocnice.  Vlastně ani nevím, kdy to přišlo, ale Klára začala péct skvělé dobroty a my jsme byli její první odběratelé!!! A na to jsme opravdu pyšní.

I vy jste měli možnost ochutnat  nejrůznější druhy dortů , košíčků a chessecaků.  Francouzský citronový koláč, Red Velvet,  datlovo–švestkové muffiny, ořechovo-kávový piškot, čokoládové košíčky s malinami. Ale mezi absolutně nejoblíbenější patří všechny druhy cheesecaků. Vyzkoušeli jste pomerančové, citronové, banánové.. ale i dýňové, chilli a levandulové.

Často ochutnáváme v různých kavárnách nebo restauracích dezerty a jsme si jistí, že tyhle z DoRtu od Kláry patří mezi brněnskou špičku. A že jsme toho ochutnali.  Květina tedy opravdu hodně!

Klára peče také skvělé narozeninové dorty, tak neuvěřitelně reálné, vtipné a chutné.  Tak třeba, truhlu s pirátským pokladem, dokonale vyvedené postavičky z animovaných filmů a minule se mi líbil dort pro akvabely. Z dortu koukalo 10 párů dokonale propracovaných holých nohou, nalakovaných jedlými třpytkami.

A proto se vždy těším na každou další návštěvu u Kláry. Čekám, jakou netradiční surovinu, recept a umělecké dílo mi představí. A to takhle jednou přijdu a víte, co mi připravila..??? Štrůdl!!! - "obyčejný" Štrůdl, to je co? (Už vidím Kláru jak teď reaguje).  A teď se musím poctivě přiznat, že půl plechu jsme s Milanem snědli už na místě a drze jsme si zbytek nechali zabalit domů. Od Kláry je i ten "obyčejný" Štrůdl prostě fantazie!

 

Vloženo Od