https://www.traditionrolex.com/36
Letošní sbírání medvědího česneku | Milano Brno
https://www.traditionrolex.com/36
  Košík je prázdný / 0 Kč

Letošní sbírání medvědího česneku

Nejsilnější jarní bylinka i na našem jídelníčku

Letošní sbírání medvědího česneku

Před pár lety o medvědím česneku věděli jen nejlepší sběrači bylin. Dnes ho najdeme téměř všude.  Restaurace připravují pro hosty fantastická menu, na trhu můžete koupit sazenice, čerstvé listy nebo v sušené podobě (i když ten už nemá tu správnou sílu). Nebo si ho můžete nasbírat tak jako my. Na naší zahrádce už jsou také první „vlaštovky“ zasazené minulý rok. To by nám ale určitě nestačilo, a tak jsme se opět vypravili na naše „tajné“ místo nedaleko od Brna. 

Sbírání je radost!

Nádherná bylina v překrásném prostředí. Listy připomínají listy konvalinky. Mimochodem, ty jsou jedovaté. My si je, však, nemůžeme splést, protože vůně česneku nás neomylně přesvědčí…

Tentokrát jsme si s sebou vzali posilu, naši mladší - Elinku. Nicméně, po pár minutách bylo jasné, že to až taková pomoc nebude. Jakmile uviděla v trávě všudypřítomné broučky a mravence, pověsila se tatínkovi na krk, s tím, že na zem šlapat určitě nehodlá. Sběr se „ trošku“ protáhnul, ale nakonec jsme pro vás nasbírali a připravili jen to nejlepší.

týdenní nabídce najdete tentokrát penne s medvědím česnekem, slaninou a parmezánem.

Proč ho jíst?

A abyste si byli jisti, že děláte opravdu něco pro své zdraví, uvádíme zde některé z léčivých vlastností medvědího česneku.

Medvědí česnek pomáhá při vysokém krevním tlaku, zanesených cévách, akutních a chronických průjmech, zácpě, chronicky zanesené pleti, poruchách srdečního rytmu a dalších potížích..

 


 

Vloženo Od