https://www.traditionrolex.com/36
Naše snaha o ekologickou cestu skončila průšvihem | Milano Brno
https://www.traditionrolex.com/36
  Košík je prázdný / 0 Kč

Naše snaha o ekologickou cestu skončila průšvihem

Dva měsíce jsme vám nakládali jídlo do nových papírových krabiček s plastovým víčkem. Tak se teda přiznáme, byl to teda hrozný průs…, průšvih jako mraky

Naše snaha o ekologickou cestu skončila průšvihem

Je to tentokrát trochu delší počtení, takže si k tomu dejte třeba kafe a my se vám přiznáme k tomu, že sice už bychom mohli mít zkušenosti a nedělat blbosti, ale opak je pravdou.

Už roky se poohlížíme po nových krabičkách a hledáme eko řešení.  Věděli jsme, že  jsou krabičky papírové, třtinové atd.  U krabičky vždy potřebujeme, aby měla ten správný objem, aby se z ní dobře jedlo a pořád chceme, aby jídlo v krabičce lákalo vizuálně k nakousnutí. Neméně důležité je také finanční hledisko. Tyto eko krabičky byly vždy tak 3x dražší než naše současné, ale to se mění s tím, že poptávka je nyní mnohem větší, tudíž i nabídka.

Bezmezné nadšení

Až nyní jsme oslovili dodavatele s ekologičtějším řešením a ten nám nabídnul tyto papírové krabičky.  K dispozici jsme měli pouze jednu, protože je nemají v běžně v nabídce.  Následovalo ohromné nadšení, krabička se nám moc líbila, byla papírová, jídlo v ní vypadlo krásně, cena byla trošku vyšší, ale to jsme byli ochotni akceptovat….  Byli jsme trochu rozladění, že víčko je plastové, ale tak to už jsme tak nějak spolkli. V té euforii.  Muselo se objednat velké množství,  aby nám po pár dnech  nenastal výpadek. Putovaly z velké dálky a hodně dlouho to trvalo.

 

Pak to přišlo! Ukázalo se, že jsme se trochu přepočítali. Ve všem.

Nevíme, jak k tomu došlo, ale až po té, co byly krabičky na cestě jsme se více zajímali, jak se tyto krabičky likvidují.   Ano, až tehdy… No a tady nastalo první prozření.  Jsou vymazané voskem, aby neprosakovaly . A ten není možné od papíru oddělit, tudíž krabička jde do směsného odpadu. Do spalovny. Aha.  To je teda jako hodně blbý, že…

Pak jsme zjistili, že jsme udělali tak velkou školáckou chybu, že se ji trochu stydíme říct. Ale řekneme… My jsme počítali s cenou s DPH a ta cena krabičky byla bez DPH.  No nechápeme to, asi jsme měli úplně zatemněný mozek. Takže aha.. tak to bude teda finančně náročné…Kkdyž to vynásobíme ročně, tak … to nebudu raději ani popisovat.

Největší peckou toto našeho skvělého rozhodnutí bylo, že s krabičkami se extrémně špatně pracovalo. Papírové stěny se bortily, nešly zavírat. Když už se vám podařilo krabičku zavřít, tak začaly víčka odskakovat. Dát je spořádaně do krabičky byl nadlidský výkon.  Ještě by to vydalo na delší článek, ale shrnutí je, že Milano kuchyně nezažila tolik sprostých slov jako tyto dva měsíce. Ještě, že  děti byly ve škole.

A co vy? Jaký byl váš názor?

Krabičky se vám líbili, ale téměř v každé firmě jste nás prosili, abychom se vrátili k Milano krabičkám, jak jim tak láskyplně říkáte. Papírová krabička vlhne, takže jídlo, které si dovezete na večeři je v rozmáčené krabičce. A teď to nejdůležitější! Většina z vás používá krabičku opakovaně do jejího posledního zlomení nebo zničení.  Vozíte je babičkám, dáváte do nich svačiny, tužky, mrazíte si ovoce..a to všechno do této plastové věcičky.  Když ji pak hodíte do správné nádoby na odpad, tak z ní bude další krabička, další víčko nebo cokoliv jiného. 

Takže co z toho plyne?

Třiďte odpad a zachovávejte nám věrnost, i když jste zjistili,  jakou blbost dokážeme udělat pro blaho vás zákazníků a naší planety.

 

Květina a Milano

Vloženo Od