https://www.traditionrolex.com/36
Našich 8 nej ze Sicíle - 2.část | Milano Brno
https://www.traditionrolex.com/36
  Košík je prázdný / 0 Kč

Našich 8 nej ze Sicíle - 2.část

Pokračování článku o dovolené na Sicílii. Tentokrát o palmách, krásných plážích, špíně i kiteboardingu

Našich 8 nej ze Sicíle - 2.část

 

5. Příroda

Měli jsme štěstí, že jsme přijeli teď, když je příroda ještě krásně zelená, vše hraje barvami. Nádherné obrovské kaktusy všech druhů, všudypřítomné palmy. Citróny i pomeranče, moruše v zahradách místo jablek. Moře špinávé a plné řas nebo taky blankytně modré s průzračnou vodou a bílým pískem na pláži jako je San vito lo capo.  Moře bylo zatím studené, ale i tak se našlo pár odvážných okamžiků z řad dětí.

6.Káva

Nejsme experti na kávu, ale jsme milovníci kávy a také správně připraveného cappuccina.  Za náš pobyt jsme vypili hodně místní kávy, ale pochutnali jsme si jen jednou. S námi však  přijeli dva oborníci na kávu a nejvtipnější bylo, že Češi učili Sicilana, jak správně připravit kávu.

7. Sicilané

Italové byli vstřícní, ale většinou trochu bez úsměvu. Domluva většinou rukama a nohama. Na otázku „Do you speek Egllish? „ odpovídají seběvědomě a bez zaváhání: „Si“  (italsky Ano).

8. Kiteseason

Celá naše výprava byl ovlivněna tím, že jsme se s celou skupinou přátel vypravili do centra Kiteseason -centra kiteboardingu. " Kiteboarding je sport, který spočívá v jízdě po vodě na speciálním prkně za využití takžného draka“.Pro kiting jsou zde skvělé podmínky. Fouká prakticky pořád a moře je po kotníky nebo po kolena. V Birgi nedaleko letiště Trapani se nachází celé centrum brněnských kiterů. Jde o místo u moře, které mohou kiteři využívat a mají tam základnu. Sympatičtí brňáci pobývají v malé vesnici Birgi už několik let a jsou tam jako doma. Hned první nás den nás na procházce sicilský stařík pozdravil: "dobrý den". My jsme se hodně ptali na život, jídlo a zvyky Sicilanů, takže jsme měli v podstatě informace od „místních“ Čechů. http://www.kiteseason.cz/Sicilie-Kiteboarding-2016

Pokud někdo plánuje Sicíli, tak my můžeme rozhodně doporučit.

Vloženo Od