https://www.traditionrolex.com/36
Našich 8 nej ze Sicíle - 1.část | Milano Brno
https://www.traditionrolex.com/36
  Košík je prázdný / 0 Kč

Našich 8 nej ze Sicíle - 1.část

Shrnutí toho, co se nám na Sicílii líbilo. Proč Sicilané tolik troubí? Co ze sicilské kuchyně nám chutnalo? Víno a káva nemohou chybět..

Našich 8 nej ze Sicíle - 1.část

1.Doprava

Měli jsme vypůjčené auto, bez kterého by to rozhodně nešlo.  Metodou pokus omyl jsme postupně zjišťovali pravidla siclského provozu. Na značce Stop se nestojí, z vedlejší stále někdo přijíždí do hlavní silnice bez přednosti a všichni stále „zipují“. Auta, chodci, i skútry se připojují do hlavního proudu kdykoliv se to hodí. A hlavně! Všichni pořád troubí. Ale není to zuřivé a agresivní troubení. Spíš na sebe upozorňují,  že jedou, aby si člověk dal pozor. Trochu chaos, ale zdá se že sicilané ho zvládají dobře a ohleduplně.

2.Jídlo

Pro nás je toto velká kapitola, takže v  budoucnu sicilské kuchyni věnujeme celý článek. Každé ráno nám přivezl urputný Sicilan čerstvé pečivo a na snídani jsme si užívali např. mortadely, čerstvé riccoty, buvolí mozzarely, pecorina atd. Velmi nám chutnali aranciny (smažené rýžové koule nejčastěji plněné ragů, špenátem s ricottou) a všudypřítomná sicilská caponata (směs lilku, cukety, kapar a oliv), která se jí jak za studena tak za tepla. Dezerty jsme nemohli vynechat. Různá smažená a pečená těsta nejčastěji plněná riccotou. Zajímavé byly i sicilské canolli. Smažené trubičky, plněné směsí ochucené riccoty. 

Některé sicilské speciality určitě u nás brzy ochutnáte.

3.Města

Varovali nás, že nás čeká špína, zmatek a mafiáni:) Ale čekala nás také čistota, pohoda a nádherné pohledy na monoliticky nebarevná stavení. Každé město je trochu jiné. Jedno kvete, druhé třeba vymírá a je skoro opuštěné. V Palermu je třeba vidět ledabylost, nepořádek i rezignace, ale také překrásná orienální, normánská, ale i barokní architektura. Vše je mocněno všudypřítomnými palmami a obrovskými kaktusy.

 

4.Víno

Všudypřítomné vinice jsou pro  oblast Marsala typické, oblast vyprodukuje větší množství vína než samotná Chille! Vína jsme si užívali opravdu hojně. V blízké Cantina Birgi stál litr vína 0,80euro! Mimochodem z této oblasti pochází slavné víno Marsala, které je sladší a trochu podobné portskému. 

Pokud vás to ještě baví, další 4 nej najdete ZDE.

Vloženo Od